"УШУ - це мистецтво серця, вміння бачити невидиме і чути нечутне, те, до чого не можна торкнутися, а можна лише відчути Серцем"
Ушу - це не лише вид військового мистецтва та самооборони, а й мистецтво життя. У світі це прекрасне мистецтво стає не тільки ефективним бойовим напрямом, а й популярним видом спорту. Спорт в ушу – означає змагальний процес, проведення змагань, турнірів тощо. Але насамперед ушу – це шлях до здорового способу життя. Для дітей ми пропонуємо заняття побудовані за стандартами сучасних міжнародних спортивних програм.
Кому підійде ушу? Дітям віком від 7 років, які прагнуть бути кращими у своїй справі.
Наша мета. Розвинути фізичні та морально-вольові якості дитини, визначити фізичні дані, її талант. Систематичний навчально-тренувальний процес дає можливість дитині реалізувати свої здібності, у тому числі й на змаганнях високого рівня!
Наше завдання. Здоров'я багато в чому залежить від гнучкості та еластичності хребта, рухливості суглобів, м'язового тонусу та інше. Ось чому необхідно зберігати та розвивати природні фізичні якості. А ще, дуже важливо розвивати морально-вольові якості, які стануть міцним фундаментом у житті дитини. Таким чином, завдання спортивного ушу такі:
1. Зберігати та розвивати гнучкість та еластичність хребта, рухливість суглобів;
2. Зміцнювати здатність м'язів скорочуватися, розтягуватися та розслаблятися;
3. Розвивати почуття рівноваги, акробатичні здібності, легко володіти своїм тілом;
4. Здатність виконувати вправи з легкістю, з рівномірним диханням (при початковій стадії навчання вправи виконуються із чергуванням статико-динамічних вправ);
5. Вчити дітей відчувати процес своїх рухів (для цього необхідно поєднувати рухи та свідомість, тобто спрямовувати думки на виконання конкретного руху).
Методи. Коли маленькі спортсмени приходять на ушу, тренери, насамперед, приділяють увагу загальному розвитку фізичного виховання дитини. Маленький спортсмен набуває таких навичок, як гнучкість, пластичність, координація рухів. Все це досягається завдяки бажанню дитини та дисципліні. Фізична підготовка також є обов'язковим компонентом кожного тренування, що дозволяє дитині стати міцнішим, сильнішим, витривалішим, і, звичайно ж, здоровішим. Тренування проводяться таким чином, що дозволяють подолати страх перед спортивними невдачами. Крім того, діти опановують базову техніку ушу, готуються до більш інтенсивних тренувань.
Особливості. Всі завдання вирішуються з урахуванням глибокого всебічного аналізу індивідуальних фізичних і психологічних особливостей кожної дитини. У 3 роки багато хто самостійно лазить по гімнастичній стінці, виконує вис на турніку, намагається підтягнутися, зістрибує з різної висоти 30-60 см. та інше. Виникає питання: навіщо штучно гальмувати фізичний розвиток дітей, відмовлятися від використання природних задатків?
Слід пам'ятати, що перед тренером не має на меті виховати всіх дітей спортсменами та чемпіонами. Завдання інші – навчити дитину володіти своїм тілом, отримувати від цього задоволення та радість. І коли це станеться, дитина обов’язково стане чемпіоном як в спорті, так і в житті!
Читайте докладно про спортивне ушу для дітей та адреси спортивних залів.
Читайте докладно про контактне ушу для дітей та адреси спортивних залів.
Автор програми - Заслужений тренер України,
Президент Одеської федерації ушу Леонід БОРИСОВ