Заняття з ушу можна рекомендувати за наявності сколіозу та плоскостопості. Найголовніше пам'ятати, що м'язові зусилля не повинні бути односторонніми. Це означає, що вони повинні рівномірно розподілятися між групами м'язів правої та лівої сторін тіла. Тренер підбере дитині оптимальне навантаження на зміцнення групи м'язів опорно-рухового апарату таким чином, щоб тиск на хребці були мінімальні, що дасть необхідне корисне навантаження і за наявності регулярного підходу поступово відновить здорове положення хребта. У цьому випадку для дітей та підлітків заняття ушу будуть дуже корисними. Більше того, різні вправи та техніки сприяють зміцненню м'язів та розвитку пластики, гнучкості тіла.
Терміни поновлення занять спортом після перенесених захворювань визначаються лікарем індивідуально. Беруться до уваги тяжкість та характер захворювання, ступінь функціональних порушень, а також стать та вік. Ангіна (катаральна, фолікулярна, лакунарна). Ознаки одужання: відсутність запальних явищ у позіхання (почервоніння, припухлість тощо) та болю при ковтанні; нормальна температура тіла, що зберігається щонайменше 2 днів; задовільний загальний стан. Заняття фізкультурою у школі можна розпочинати через 6–7 днів, тренування – через 12–14 днів, брати участь у змаганнях – через 20–22 дні. Бронхіт гострий, інфекційний. Гострий катар верхніх дихальних шляхів. Ознаки одужання: задовільний загальний стан; нормальна температура тіла; відсутність кашлю та хрипів у легенях. Заняття фізкультурою можна розпочинати через 6–8 днів, тренування – через 10–12 днів, брати участь у змаганнях – через 14–16 днів. Вітряна віспа. Ознаки одужання: задовільне самопочуття; нормальна температура тіла, що зберігається не менше ніж 7 днів; відсутність хворобливих явищ у сфері дихальних шляхів, подразнення суглобів та шкіри. Заняття фізкультурою можна розпочинати через 7–8 днів, тренування – через 10–12 днів, брати участь у змаганнях – через 16–18 днів. Гостре запалення придаткових порожнин носа (фронтит, гайморит). Ознаки одужання: нормальна температура тіла, що зберігається щонайменше 14 днів; повне зникнення болю та неприємних відчуттів в уражених областях. Заняття фізкультурою можна розпочинати через 8–9 днів, тренування – через 16–18 днів, участь у змаганнях – через 20–25 днів. Запалення легенів (катаральне та крупозне). Ознаки одужання: • задовільне самопочуття; нормальна температура тіла, що зберігається не менше ніж 14 днів; відсутність кашлю; нормальні результати аускультації та перкусії. Заняття фізкультурою можна розпочинати через 12–14 днів, тренування – через 18–20 днів, брати участь у змаганнях – через 25–30 днів. Для вирішення питання про допуск до навчально-тренувальних занять учнів, які перенесли тяжкі захворювання, тренер зобов'язаний проконсультуватися з лікарем та отримати висновок фахівця лікарсько-фізкультурного диспансеру.
На перший погляд може здатися, що розвиток гнучкості не має жодного відношення до здоров'я людини, але це зовсім не так. Чому ж розвиток гнучкості є дуже важливою фізіологічною складовою для підтримки здоров'я? 1. Покращує циркуляцію крові та зміцнює м'язи, ослаблені сидячим способом життя; 2. Поліпшує роботу серцево-судинної системи; 3. Нормалізує сон та покращує настрій; 4. Допомагає знімати стрес та нормалізувати роботу всіх органів; 5. Гнучкість потрібна не тільки для того, щоб дивувати оточуючих своїм ефектним шпагатом, але і для м'язового загального тонусу організму. Оскільки гнучкість тіла дає правильне розслаблення, вона дає м'язам рівномірний тонус, що призводить до поліпшення координації людини. Координація рухів у гнучкої людини значно вища, ніж у негнучкої.