Історія

Історія Нашої команди

2013 РІК

Одеську федерацію ушу було створено 9 лютого на Звітно-виборчій конференції. Президентом Федерації було обрано Леоніда Вікторовича Борисова. 

Через місяць, 6 березня, Одеська федерація ушу отримала Державну реєстрацію Міністерства Юстиції України.

14 березня, в Броварах, відбулася 5-та Звітно-виборча конференція Української федерації ушу, на якій Одеську федерацію ушу було прийнято до колективних членів Української національної федерації ушу.

15-17 березня відбулися перші офіційні змагання для Одеської федерації ушу. На цих змаганнях у складі збірної команди Одеської області від Одеської федерації ушу взяли участь 10 спортсменів із 24 осіб. Чемпіонами України стали Віра Зотєєва, Ніка Андрєєва, Максим Ширікалов та Олександр Погорелов. Окрім того, наша команда допомогла Одеській області вибороти 3-е місце у загальнокомандному заліку.

26-28 квітня Одеська федерація ушу делегувала своїх спортсменів для участі у чемпіонаті України з ушу серед юніорів та юнаків. Цього разу у складі збірної команди Одеської області від Одеської федерації ушу був 21 спортсмен із 34-х. Чемпіонами України стали Олександр Погорелов, Ніка Андрєєва, Максим Ширикалов, Микита Білоус та Микита Мартинко. І знову команда Одеської області піднялась на 3-й рядок п'єдесталу.

17-19 травня спортсмени Одеської федерації ушу взяли участь у дорослому чемпіонаті України. Він був відбірним на чемпіонат світу 2013 року. У складі команди взяли участь чотири спортсмени. І, незважаючи на їхній юний вік, деяким із них вдалося стати кандидатами до збірної України. Так, наприклад, Ганна Мандрик, посівши 3-е місце, увійшла до списку 12 кращих спортсменів України по ушу.

31 травня Одеська федерація ушу проводить свої перші змагання – «Першість Одеської федерації ушу». У цих змаганнях взяли участь молоді спортсмени з різних районів міста. Загальна кількість учасників становила 70 осіб.

4-6 жовтня у Маріуполі відбувся Фінал кубка України, де взяли участь близько 300 спортсменів. Слід зазначити, що Наша команда посіла 4-е місце серед 20-ти команд України, пропустивши вперед найсильніший склад команди Запорізької, Броварської та Маріупольської шкіл. Переможцями стали: Ганна Мандрік, Олександр Погорелов, Ніка Андрєєва та Микита Мартинко.

Через два тижні, 15-17 жовтня, Одеська федерація ушу вперше брала участь у Фіналі кубка України з саньшоу, який відбувся у славному місті Херсон. Перший досвід контактних боїв здобули Микола Оверко та Наталія Варламова.

З 18 по 28 жовтня наша команда, у складі 2-х тренерів та одного спортсмена, відвідала столицю "Піднебесної" - Пекін, де взяла участь у тренерському та спортивному семінарах Пекінського Національного спортивного університету. По закінченню семінарів наша команда отримала дипломи підвищення кваліфікації традиційного та спортивного ушу. Також було налагоджено партнерські відносини з різними організаціями та людьми, які сприяють розвитку ушу в Одеському регіоні.

 

2014 РІК

Рік розпочався дуже активно. Адже попереду на нашу команду чекав дуже складний відбір на Чемпіонати Світу та Європи.

Так, 7-9 лютого у Броварах відбувся Чемпіонат України серед юніорів. Підсумком успішного виступу членів команди стало потрапляння до збірної України Мандрік Ганни та Погорелова Олександра.

11-19 березня, в Анталії (Туреччина) відбувся 5-й Чемпіонат світу з ушу серед юніорів. Збірна України відправила 9 найкращих атлетів країни, серед яких були Мандрік Ганна та Погорелов Олександр. Для наших спортсменів це був перший досвід змагання на Чемпіонаті світу. В результаті Аня посіла 4 місце у розділі дуйлянь (у парі з Темною Людмилою), а Саша 5 місце у розділі цян шу (спис). Але головним досягненням стало отримання Ганни Мандрік ліцензії від Міжнародної федерації ушу для участі в Олімпійському турнірі 2-их Юнацьких Олімпійських ігор у 2014 року в Китаї.

12 квітня, в Одесі, відбулася "Відкрита першість Одеської федерації ушу", де брали участь понад 80 спортсменів із різних шкіл міста. Найменшому учаснику було лише 4 роки. Тренери Одеської федерації ушу уважно стежили за талановитими спортсменами для подальшого зарахування до спортивних груп.

15-й Чемпіонат Європи з ушу, який проходив 6-11 травня у Бухаресті, приніс багато позитиву для нашої команди. Ганна Мандрік здобула чотири золоті медалі і стала абсолютною чемпіонкою Європи. Погорелов Олександр завоював одну золоту та одну срібну медалі. Спортсмени зуміли підтвердити статус Чемпіонів Європи.

24-27 серпня, у китайському Нанкіні відбулися 2 Юнацькі олімпійські ігри. Ганна Мандрік, отримавши ліцензію, взяла участь у змаганнях у розділі чанцюань. Незважаючи на 7 місце, Аня отримала безцінний досвід участі в найбільш значущих для спортсменів змаганнях - Олімпійських іграх.

26-28 вересня, у Трускавці, проходив Кубок України з традиційного ушу. У складі команди взяли участь 17 спортсменів. Переможцем Кубка України став Олександр Погорелов. Срібло завоювали Ганна Мандрік, Анастасія Дегтяр, Артем Розсошенко та Віра Зотєєва.

4 жовтня Ганна Мандрік стала лауреатом щорічної премії Одеської обласної ради талановитої молоді за спортивні досягнення.

6-й Чемпіонат світу з традиційного ушу, який проходив 24-30 жовтня, приймав китайське місто Чічжоу з провінції Аньхой. У складі збірної України взяли участь три спортсмени Одеської федерації ушу: Елеонора Михайличенко посіла 4-е місце, а Микита Білоус та Микита Фрунзе посіли 5-ті місця.

Після закінчення Чемпіонату світу, наша команда вирушила на навчально-тренувальні збори до кращої школи з ушу "Шичахай". З 1 по 14 листопада команда тренувалась на зборах із найкращими спортсменами світового ушу 

28-30 листопада в Броварах відбувся Фінал кубка України. Наша команда взяла участь у складі 11 осіб. В результаті Олександр Погорелов став абсолютним переможцем Кубка у новій для себе програмі виступу, заробивши для Одеської команди три золоті медалі. Крім того, перше місце завоювала Наталія Веріна, яка також дебютувала в категорії 13-15 років. Дар'я Мех та Андрій Олійник посіли 2-е місце. Елеонора Михайличенко 3 місце.

За підсумками року, кращою спортсменкою Одеськії області стала Ганна Мандрік.

 

2015 РІК

Рік для федерації розпочався із навчально-тренувального семінару для дружньої команди з Херсона. Досвідчені тренери та найкращі спортсмени федерації провели семінар на високому рівні. Семінари відбулися у січні та березні 2015 року.

20-22 березня в Броварах проходив Чемпіонат України серед юніорів та юнаків. У підсумку наша команда привезла до Одеси 12 медалей: 2 золоті (Олександр Погорелов та Азіза Аль-Шавах), 4 срібні (2 медалі Олександр Погорелов, Дар'я Пилипенко та Анастасія Левицька) та 6 бронзових (2 медалі Марина Язикова, Елеонора Михайличенко, Віра Зотєєва та Азіза Аль-Шавах).

17-19 квітня команда вирушила до міста Бровари для участі у Кубку України з традиційного ушу, де здобула 10 медалей: 4 золоті (2 медалі Елеонора Михайличенка, Олександр Погорелов та Наталія Верина), 4 срібні (2 медалі Наталія Варламова, Олександр Погорелов та Марія Алексеюк) та 2 бронзових.

24-26 квітня наша команда провела "Відкриту першість Одеської федерації ушу", де взяли участь спортсмени від 6 до 16 років. Кількість учасників становила 140 осіб із різних районів та шкіл, включаючи збірну команду Херсонської області. Змагання стали справжнім святом для дітей та чудовою перевіркою своїх знань для спортсменів.

19-21 червня команда у складі 5-ти осіб (попри те, що багато спортсменів були ще юніорами) вирушила на Чемпіонат України серед дорослих. 3 місце здобула Наталія Варламова.

31 жовтня наша команда з саньда взяла участь у Відкритому кубку Херсона з саньда. Підсумком змагань стали дві перемоги наших хлопців – Оверко Миколи та Михайлюка Анатолія.

25-27 грудня збірна команда ОФУ прийняла участь у Фіналі кубка України. В результаті змагань команда виборола 13 медалей: 3 золоті (двічі Олександр Погорєлов, Андрій Олійник), 4 срібні (Олександр Погорєлов, Андрій Олійник, Наталія Варламова, Артем Розсошенко) та 6 бронзових (двічі Наталія Верина, Артем Розсошенко, Ганна Саган та Юлія Паршикова).

За підсумками року, кращим спортсменом Одеськії області став Олександр Погорелов.

 

2016 РІК

Цей рік, як і очікувалося, вийшов дуже насиченим. Так, 26-30 січня, у Броварах пройшов щорічний суддівський семінар із ушу під егідою Української федерації ушу. У складі Нашої команди взяли участь троє суддів, які здобули гарні знання та підготовку до майбутніх змагань.

12-14 лютого команда вирушила на Відкритий чемпіонат Херсонської області з саньда. За підсумками змагань команда привезла 3 золоті медалі. Чемпіонами стали Ярош Андрій, Заборський Михайло та Горчаков Максим.

На цьому, події у лютому не закінчилися і вже 26-28 лютого Нашу команду зустрічало місто Бровари на Чемпіонаті України серед юніорів. Підсумком змагань для Нашої збірної стали 2 золоті, 7 срібних та 8 бронзових медалі. Крім того, змагання стали відбірковими на майбутній Чемпіонат Європи, який проходитиме у травні цього року. Від Одеської федерації ушу до складу збірної України увійшли одразу чотири спортсмени: Мандрік Ганна, Погорелов Олександр, Варламова Наталія та Вєріна Наталія.

25-27 березня команда вирушила на Чемпіонат України серед дорослих. За підсумками виступів команда заробила 1 золото та 2 бронзові медалі.

22-24 квітня відбулася "Відкрита першість Одеської федерації ушу" у якій взяла участь рекордна кількість спортсменів (200 учасників) з 11 шкіл м. Одеси, 2-х областей - Херсонської та Хмельницької та Республіки Молдова. За результатами першості 1-е місце посіла збірна Одеської федерації ушу, 2-е збірна Херсонської області, а 3-я команда із Молдови.

16-й Чемпіонат Європи, що проходив у Москві з 15 по 20 травня, став успішним для спортсменів Одеської федерації ушу. Цього разу до збірної України потрапило одразу чотири наші вихованці (на відміну від двох на Чемпіонаті Європи 2014 р. у Бухаресті): Мандрік Анна, Погорєлов Олександр, Варламова Наталія та Верина Наталія. Проте, в останній момент, Веріна не змогла прийняти участь на ЧЄ через фінансові проблеми. Погорелов Олександр знову порадував своїми стабільними виступами довівши, в черговий раз, що вміє налаштовуватись у потрібний момент і завоював 2 срібні медалі та одну бронзову. А Ганна Мандрік в останній день змагань, показавши свій сильний характер, здобула золоту медаль. Наталії Варламовій трохи не вистачило впевненості у своїх виступах, що в результаті "вилилося" у два 5-х місця. В результаті у наших спортсменів 1 золото, 2 срібла та 1 бронзова медалі.

17-19 червня наша команда вирушила на 16-й Кубок Азовського моря. Ці змагання стали чудовою перевіркою для молодих спортсменів. За підсумками змагань Наша команда здобула 7 золотих, 7 срібних та 7 бронзових медалей.

Одним із найважливіших стартів 2016 року став Фінал кубка України зі спортивного та традиційного ушу, який проходив у Львові 16-19 грудня. Це були фактично два змагання, де спортсмен міг виступити у 6-ти видах програми. Команда брала участь у складі 25 осіб, які виступили дуже успішно та принесли в команду рекордні 30 медалей - 7 золотих, 8 срібних та 15 бронзових. Цього разу чемпіонами стали Розсошенко Артем, Варламова Наталія, Саган Анна та двічі Погорелов Олександр та Олійник Андрій.

За підсумками року, кращими спортсменами Одеськії області стали Ганна Мандрік та Олександр Погорелов.

 

2017 РІК

2017 рік розпочався дуже активно. Це дуже важкий та насичений рік: Чемпіонати України, кубки України, Чемпіонат Європи з традиційного ушу, Чемпіонати світу та безліч інших стартів національного та регіонального масштабів.

24-26 лютого в Броварах відбувся Чемпіонат України серед юніорів. Наша команда успішно виконала поставлене завдання, здобувши 12 медалей: 1 золоту, 4 срібні та 7 бронзових. Найкращим у складі команди став Розсошенко Артем.

А через три тижні, 17-19 березня команда знову вирушила до Броварів, але цього разу взяти участь у Чемпіонаті України серед дорослих. У підсумку команда виборола 5 бронзових медалей: Варламова Наталія тричі та Погорелов Олександр двічі піднімалися на п'єдестал.

7-9 квітня наша команда взяла участь в кубку України з традиційного ушу, де здобула 17 медалей: 4 золоті, 8 срібних та 5 бронзових. Золоті медалі для команди вибороли Варламова Наталія, Алексеюк Марія, Олійник Андрій та Костін Михайло.

21-23 квітня для Одеської федерації ушу відбулася знакова подія. Відбулася Відкрита першість Одеської федерації ушу, де вперше, в Одесі на змаганнях з ушу взяло участь 350 спортсменів з 11 шкіл та 4-х областей України, а також, вперше, в одному залі пройшли змагання одразу у двох основних розділах з ушу – таолу та саньда.

13-14 травня наша команда вирушила до Херсона для участі у змаганнях з ушу-туйшоу. Для нашої команди це стало справжнім випробуванням, адже участь брали спортсмени з таолу у розділі контактного ушу (туйшоу). З командним завданням спортсмени впоралися відмінно, показавши відмінний результат. У результаті 23 медалі з яких 11 золотих, 6 срібних та 6 бронзових. 

У змаганнях в Херсоні не змогли взяти участь члени збірної України з ушу, які 15 травня вирушили на Чемпіонат Європи з традиційного ушу, що проходив 15-21 травня у Тбілісі, Грузія. Незважаючи на жорстку конкуренцію та високий рівень змагань, спортсмени зуміли здобути 7 медалей - 1 золоту та 6 бронзових. У скарбничку збірної України золото виборола Варламова Наталія, а також одну бронзову медаль. Крім того, тричі відзначився бронзовою медаллю Розсошенка Артем. Також бронзу завоювали Химченко Каміла та Костін Михайло.

Після успішних змагань у весняній частині Наша команда, не змінюючи традиціям участі у ВСІХ офіційних змаганнях, вирушила до Бердянська для участі у щорічному Кубку Азовського моря, який проходив 16-18 липня. Варто зазначити, що практично вся основна команда з ряду причин залишилася в Одесі, поступившись місцем молодшим і недостатньо досвідченим спортсменам. Проте команда показала більш ніж гідний результат, завоювавши 25 медалей: 7 золотих, 5 срібних та 13 бронзових. Ці змагання яскраво показали, що Одеська федерація ушу рухається в правильному напрямку, розвиваючи гідне покоління ушуістів. 

4-16 листопада в Емейшані (Китай), відбувся Чемпіонат світу з традиційного ушу. Збірну Україну від Одеської області представили три спортсмени нашої команди - Варламова Наталія, Мандрік Ганна та Хімченко Каміла. За підсумками змагань Варламова Наталя зуміла здобути дві 2 бронзові медалі для України.

Відразу після закінчення Чемпіонату світу, команда вирушила на Фінал кубка України з контактного ушу, який проходив 17-19 листопада у місті Херсон, та зуміла завоювати 21 медаль - 8 золотих, 9 срібних та 4 бронзових. У підсумку команда виборола 3 місце в командному заліку в розділі туйшоу.

Незважаючи на величезну кількість змагань у 2017 році, Наша команда зуміла блискуче виступити на Фіналі кубка України 15-17 грудня у Львові здобувши 60 медалей: 20 золотих, 19 срібних та 21 бронзу. Змагання проходили одразу у двох напрямках ушу – спортивному та традиційному. А деяким спортменам довелося виступати одразу у 6-ти видах програми.

За підсумками року, кращою спортсменкою Одеськії області стала Наталія Варламова.

 

2018 РІК

2018 рік традиційно розпочався з Чемпіонату України серед юніорів 16-18 лютого. Команда з 26 спортсменів показала відмінний результат, здобувши 26 медалей: 7 золотих, 4 срібних та 15 бронзових. Найкращими в команді стали Розсошенко Артем та Благодир Валерія.

8-11 березня в Угорщині пройшов Чемпіонат Європи з традиційного ушу, де лідер Одеської федерації ушу Варламова Наталія у складі збірної України виборола дві медалі - срібло та бронзу Чемпіонату Європи.

14-15 квітня Одеська федерація ушу вже традиційно провела Відкриту Першість Одеської федерації ушу. Таку масштабну подію зібрала понад 420 учасників із 8 областей України. Така кількість учасників стала рекордом. Також, змагання проходили одразу у двох основних розділах з ушу – таолу та саньду.

Через тиждень, 20-22 квітня, відбувся Чемпіонат України серед дорослих, де команда Одеської федерації ушу здобула 14 медалей - 4 золота, 5 срібних та 5 бронзових. Найкращими у складі команди стали Розсошенко Артем, Алексеюк Марія та Олійник Андрій.

25-27 травня стартував Фінал кубка України з традиційного ушу у Бердянську. Наша команда вирушила на ці змагання не найсильнішим складом, але здобули 34 медалі - 12 золотих, 13 срібних та 9 бронзових. За підсумками змагань найкращими стали Варламова Наталія, Розсошенко Артем, Мартинко Микита, Вєріна Наталія та Химченко Каміла.

На початку осені в Одесі відбулася важлива подія для Нашої команди. Одеській федерації ушу довірили проведення Фіналу кубка України в Одесі, який відбувся 21-23 вересня. Близько 400 учасників із 13 регіонів боролися за право стати чемпіоном. За підсумками змагань Наша команда виборола 50 медалей та посіла 3-е командне місце. Змагання пройшли на найвищому рівні, крім того, було ухвалено рішення довірити Фінал кубка України у 2019 році саме Одесі.

17-26 жовтня наша команда у складі збірної України взяла участь у Чемпіонаті світу у Ченьчжоу (Китай). Понад 2200 учасників із 65 країн світу! В результаті для збірної України Одесити здобули 6 медалей - 3 золоті, 1 срібну та 2 бронзові.

23-25 листопада у Херсоні відбувся Фінал кубка України з саньда. Наша команда представила 24 спортсмени, які здобули 24 медалі - 4 золоті, 9 срібних та 10 бронзових.

За підсумками року, кращою спортсменкою Одеської області стала Наталія Варламова.

 

2019 РІК

Кожен рік завжди починається дуже активно. Проте, 2019 рік розпочався по-особливому: за два місяці Одеська федерація ушу взяла участь або стала організатором понад 6 змагань чи заходів. Першим спортивним стартом для Нашої команди став 8-й Відкритий кубок Одеської федерації ушу, який пройшов у два етапи: 8-9 лютого у розділі саньда та 23-24 лютого у розділі таолу. Знаковою подією Одеської федерації ушу стало те, що Наша команда отримала виключне право на розвиток ушу в Одеській області. І ось вже 16-17 лютого було проведено перший Відкритий чемпіонат Одеської області з таолу. За результатами чемпіонату Одеської області було відібрано найсильніших спортсменів для подальшої участі у Чемпіонаті України.

1-3 березня у Вінниці пройшов Чемпіонат України у розділі саньда, де Наша команда впевнено виступила здобувши 12 медалей - 3 золоті, 4 срібні та 5 бронзових.

За тиждень, 8-10 березня, в Броварах стартував Чемпіонат України з таолу серед юніорів, де Наша команда здобула 37 медалей різної проби. З них 6 золотих, 10 срібних та 21 бронзову.

А вже 22-24 березня в Броварах пройшов Чемпіонат України серед дорослих, де Наша команда здобула 4 медалі – 1 срібну та 3 бронзові.

7-12 квітня команда вирушила на Європейський чемпіонат із традиційного ушу. Наші вихованці стали чемпіонами Європи у командному розділі серед юніорів, а саме: Марія Алексеюк, Дар'я Пилипенко, Евеліна Мірзоян, Артем Розсошенко, Андрій Олійник, Марина Язикова, Каміла Химченко, Анна Саган та Андрій Ковальов. В індивідуальних розділах серед дорослих найкращими стали Наталія Варламова та Ганна Борисова. Серед юніорів золото вибороли Каміла Химченко та Анна Саган.

1-2 червня Наша команда традиційно провела Відкриту першість Одеської федерації ушу. Ці змагання стали для юних спортсменів справжнім святом, де кожен отримав пам'ятний подарунок за участь.

А тим часом збірна Одеської федерації ушу продовжувала готуватися до наступних змагань. І вже 6-9 червня взяла участь у Фіналі кубка України з традиційного ушу. В результаті змагань Наша команда здобула понад 50 медалей різної проби. Найкращими у складі стали Наталія Вєріна, Артем Розсошенко, Анна Саган, Каміла Химченко, Андрій Олійник та Марина Язикова.

З 13 по 22 червня у Китаї пройшов Чемпіонат світу з традиційного ушу, де взяли участь понад 5000 спортсменів із 48 країн світу. У тяжкій конкуренції бронзову медаль у складі збірної України виборола лідер Одеської федерації ушу Наталія Варламова.

Вересень розпочався дуже активно. 6-13 вересня найкращі спортсмени Одеської федерації ушу взяли участь у складі збірної України Європейському чемпіонаті з ушу у місті Батумі (Грузія). В результаті змагань 4 золоті медалі завоювала Ганна Борисова. Золото та бронзу завоювала Варламова Наталія. А серед юніорів по дві срібні та бронзові медалі здобули Саган Анна та Химченко Каміла.

28-29 вересня Одеська федерація ушу другий рік поспіль проводила в Одесі Фінал кубка України з ушу. І знову змагання пройшли на найвищому рівні. За підсумками змагань наша команда виборола 46 медалей - 14 золотих, 13 срібних та 19 бронзових, та посіла 3-е командне місце.

17 листопада в Одесі відбулася Конференція фахівців з ушу-таолу в Одеській області. Організаторами стали Одеська федерація ушу. Це стало важливою подією для консолідації зусиль розвитку ушу, як виду спорту. Пізніше така Конференція відбулася серед фахівців ушу-саньшоу.

22-24 листопада у Херсоні відбувся Фінал кубка України з ушу-саньшоу. Наша команда зі збірної Одеської області вибороли 16 медалей - 4 золотих, 3 срібних та 9 бронзових.

Підсумкок 2019 року, став Новорічний кубок Одеської федерації ушу, який пройшов 13-15 грудня. 140 спортсменів Федерації боролися за право стати найкращим. Усі учасники змагань отримали цінні подарунки.

За підсумками року, кращою спортсменкою Одеськії області стала Наталія Варламова, яка ж до того отримала звання “Майстра спорту України міжнародного класу”.

 

2020 РІК

Початок нового року видався справді спортивним. Вже 19-22 січня команда приймала участь у Міжнародному турнірі з ушу "UKR WEST 2020", який проходив у Трускавці. За підсумками змагань команда здобула 45 медалей з яких 24 золоті, 14 срібних та 7 бронзових. Для багатьох змагання такого масштабу стали першими у спортивній кар'єрі.

1-2 лютого ОФУ провела Чемпіонат Одеської області з ушу-саньшоу. Найсильніші спортсмени з Одеси, Ізмаїлу, Арцизу, Южного боролися за право представляти збірну Одеської області у 2020 році. Також у змаганнях взяли участь збірні Херсонської та Миколаївської областей.

8-9 лютого такий же відбір чекав і спортсменів у розділі ушу-таолу. Враховуючи багату історію розвитку ушу-таолу в Одесі та Одеській області, не дивно, що конкуренція була дуже високою. Гідні виступи багатьох спортсменів з різних клубів та шкіл зробили змагання яскравими та конкурентними, дозволивши вибрати найкращих спортменів для збірної Одеської області.

26-29 лютого найсильніші спортсмени з усієї України взяли участь у Чемпіонаті України серед юніорів та Чемпіонаті України з традиційного ушу. За підсумками змагань вихованці ОФУ вибороли 41 медаль - 11 золотих, 19 срібних та 11 бронзових (загалом Одеська область виборола 61 медаль). Це були одні з найкращих змагань для Нашої команди, де якнайкраще себе проявили юні спортсмени. Серед найкращих слід відзначити Сташевську Анастасію, Ярову Анастасію, Левошко Олександру, Чен Еріку-Юліану, Корецьку Юлію та інших.

Та нажаль, прекрасний початок 2020 року та розвиток Нашої команди зупинив “Ковід-19”, який без сумнівів вплинув на розвиток ушу не тільки в Україні, а й в усьому світі. 

Проте, незважаючи на труднощі, наша команда все ж таки організувала довгоочікувані змагання. Так, 16-18 жовтня був проведений Кубок Одеської області, де прийняло участь більше 150 дітей.

Крім того, 6-8 листопада команда вирушила до міста Бровари для участі у Фіналі кубка України. Одесити показали чудові результати, завоювавши 10 медалей, з яких 3 золоті, 3 срібні та 4 бронзові. Найкращими стали Валерія Благодир, яка завоювала 2 золоті медалі, та Ірина Мізіна. 

 

2021 РІК

Незважаючи на ковідні обмеження, прагнення нашої команди до перемог були сильнішими. Тому цей рік став дуже спортивним.

19-21 лютого наша команда провела чемпіонат Одеської області з ушу-саньшоу. Майже 100 найсильніших спортсменів з різних куточків Одеської області, а також збірні команди Херсонської та Миколаївської областей, боролися за право стати найкращими.

5-7 березня  традиційно пройшов чемпіонат Одеської області з ушу-таолу, який знову показав, що наша команда найсильніша в Одеської області та дуже конкурентноспроможна в Україні. Також, на змаганнях приймали участь збірні команди з Херсонської та Хмельницької областей.

Не встигли закінчитися змагання в Одесі, а доросла команда Одеської федерації ушу у складі збірної Одеської області прийняли участь у Чемпіонаті України, який традиційно проходив в Броварах 12-14 березня. За підсумками змагань наша команда здобула 18 медалей, з яких 3 золоті, 7 срібних та 8 бронзових. Серед кращих стали Андрій Олійник та Ганна Саган. 

19-21 березня у Вінниці пройшов Чемпіонат України у розділі саньшоу, де наша команда показала гідний результат здобувши 22 медалі - 2 золоті, 7 срібних та 13 бронзових. Кращими стали Руслан Теркулець та Даніїл Пенов.

22-23 травня в Херсоні пройшли змагання на кубок Перемоги на честь 30-ти річчя Незалежності України. Наші спортсмени проявивши характер, здобули загалом 29 медалей: 12 золотих, 13 срібних та 4 бронзових. 

28-30 травня в Одесі пройшов Чемпіонат Одеської області з традиційного ушу. За підсумками змагань була сформована збірна команда Одеської області для подальшої участі у чемпіонаті України з традиційного ушу.

Вже 5-6 червня наша команда традиційно провела Відкриту першість Одеської федерації ушу. Ці змагання стали для юних спортсменів справжнім святом, де кожен отримав пам'ятний подарунок за участь.

17-18 червня в Броварах відбувся чемпіонат України серед юніорів та юнаків та традиційного ушу. Наша команда виборола 51 медаль - 9 золотих, 18 срібних та 24 бронзових. Збірна Одеської області зайняла загальнокомандне 2 місце. Найкращими стали Ганна Саган, Марина Язикова, Олексій Чобоніка та Олександра Левошко.

6-12 вересня у м. Батумі відбувся чемпіонат Європи з ушу. Незважаючи на те, що через ковідні обмеження деякі країни не змогли приїхати, змагання пройшли дуже яскраво. Чемпіонами стали: Наталія Варламова, Ганна Борисова, Марина Язикова, Андрій Олійник, Ірина Мізіна, Михайло Копицький, Валерія Благодир, Олексій Чобоніка та Олександра Левошко. 

4-6 листопада в Броварах проходив Фінал кубка України. Одесити показали чудові результати, завоювавши 40 медалей. Найкращими стали - Анна Саган, Софія Куца, Каміла Химченко, Андрій Олійник, Злата Барда, Вероніка Борисова, Ігор Кіразі та Максим Яровий.

19-21 листопада у Херсоні традиційно відбувся Фінал кубка України з ушу-саньшоу. Наша команда виборола 24 медалі - 7 золотих, 9 срібних та 8 бронзових. Цей результат став найкращим для нашої збірної у розділі саньшоу.

За підсумками року, кращою спортсменкою Одеської області стала Марина Язикова, яка ж до того отримала звання “Майстра спорту України”.

 

2022 РІК

Спортивний рік для команди почався дуже рано. Вже 21-23 січня наша команда провела чемпіонат Одеської області з ушу-саньшоу. Майже 100 найсильніших спортсменів з різних куточків Одеської області, а також збірні команди Херсонської та Миколаївської областей, боролися за право стати найкращими.

Команда готувалася до дуже активного року, спортсмени проявляли любов до спорту та неймовірну віру в свої сили, але розпочалася війна… війна російських загарбників, яка зруйнувала всі мрії… мрії Наших дітей… Наші мрії… мрії Нашої України… Але Ми не впали! Ми показали всім, що маємо надзвичайну силу, яка несе нас до Перемоги!

Під звуки повітряних тривог та страшні звуки вибухів, команда готувалася до чемпіонату Європи. Вже не було команд з Одеської, Київської, Харківської, Херсонської та Всіх інших наших областей, бо стала тільки одна команда - Україна! І ми зробили це разом! Збірна Україна прийняла участь у чемпіонаті Європи у місті Бургас 12-16 травня. Сильні виступи показали Андрій Олійник, Ганна Борисова, Ганна Саган, Олексій Чобоніка, Ірина Мізіна, Михайло Копицький. Збірна Україна показала силу та волю до перемоги. Це були неймовірні відчуття. А ще, нам всім дуже хотілося повернутись додому.

Звикаючи до війни, ми продовжували тренування та підтримували один одного. Наші спортсмени потроху вертались додому та до рідного залу.

Тим часом, 14-17 жовтня команда прийняла участь у чемпіонаті України з ушу-саньшоу та показала гідний результат. Наша команда здобула загалом 7 медалей - 2 золота, 3 срібла та 2 бронзи.

11-14 листопада в Броварах проходив чемпіонат України. Команда виступила дуже сильно, завоювавши 28 медалей: 10 золотих, 9 срібних та 9 бронзових та друге загальнокомандне місце. Чемпіонами України у своїх категоріях стали Еріка Чен (тричі), Катерина Коміссарова (двічі), Андрій Олійник (двічі) та Анастасія Ярова.

3-11 грудня у м. Тангеранг (Індонезія) відбувся довгоочікуваний чемпіонат Світу з ушу. В ньому прийняли участь майже 800 спортсменів з 67 країн світу. У складі збірної України був і член Одеської федерації ушу Андрій Олійник, який хоч і не здобув медалей, але війшов до топ-10 кращих спортсменів світу.

За підсумками року, кращим спортсменом Одеськії області став Андрій Олійник, який до того ж отримав звання “Майстра спорту України”.

До того ж, звання “Заслужений тренер України” було присвоєно Леоніду Вікторовичу Борисову.

2023 РІК

Незважаючи на другий рік повномоштабної війни, прагнення нашої команди до перемог були дуже міцні. Тому цей рік став також дуже активним.

26-27 лютого наша команда провела чемпіонат Одеської області з ушу-саньшоу. 100 найсильніших спортсменів з різних куточків Одеської області боролися за право стати найкращими.

3-5 березня  традиційно пройшов чемпіонат Одеської області з ушу-таолу, який знову показав, що наша команда найсильніша в Одеської області та дуже конкурентноспроможна в Україні. Також, на змаганнях приймали участь збірні команди з Херсонської та Хмельницької областей.

1-3 квітня у місті Бровари пройшов Чемпіонат України з ушу-таолу. Команда змогла здобути 25 медалей - 4 золотих, 13 срібних та 8 бронзових. Чемпіонами України стали Еріка Чен, Анастасія Ярова, Аліна Рижевська та Катерина Коміссарова.

Вже через тиждень, 7-11 квітня, у місті Хмельницький відбувся Чемпіонат України з ушу-саньшоу. Команда здобула 29 медалей - 7 золотих, 19 срібних та 9 бронзових. Чемпіонами України стали Ілля Богун, Софія Осадчук, Руслан Туркулець, Наталія Капустянська, Тимур Нікіфорук, Тимур Козлов.

26-28 травня Одеська федерація ушу вже втретє проводила в Одесі Фінал кубка України з ушу. Але це був перший ФКУ для таолу і саньшоу разом. І знову змагання пройшли на найвищому рівні. За підсумками змагань наша команда виборола більше 60 медалей різного гатунку та посіла 1-е командне місце.

29-30 травня Наша команда традиційно провела Відкриту першість Одеської федерації ушу. Більше 100 дітей від 5 до 16 років прийняли участь у змаганнях. Ці змагання стали для юних спортсменів справжнім святом, де кожен отримав пам'ятний подарунок за участь.

22-23 вересня Одеська федерація ушу організовує Відкритий кубок Одеської області з ушу-саньшоу в смт “Таїрове”. Майже 90 спортсменів прийняли участь у змаганнях та здобули дуже важливий досвід.

27-29 жовтня у місті Вінниця пройшов Чемпіонат України з ушу-саньшоу. Збірна команда Одеської області з ушу-саньшоу здобула рекордну кількість медалей у розділі саньшоу - 44 медалі: 13 золотих, 16 срібних та 15 бронзових. Також, збірна області вперше здобула 2 командне місце програвши дуже потужній збірній Вінницької області.

13-19 грудня відбувся Чемпіонат Европи з ушу, який проходим у місті Стамбул, Туреччина. У складі збірної України прийняли участь 54 спортсмена серед яких 10 представників Одеської області. У потужній боротьбі представники Одеської області здобули 21 медаль - 7 золотих, 8 срібних та 6 бронзових. Чемпіонами Европи стали Ірина Мізіна, Еріка Чен, Софія Осадчук, Володимир Шевченко, Олексій Чобоніка, Дмитро Водяницький.

Чудовим завершенням 2023 року став Новорічний турнір Одеської федерації ушу, який пройшов 23-24 грудня. Турнір пройшов як у розлі таолоу, так і у розділі саньшоу, де прийняли участь 150 спортсменів з різних куточків Одеси та Одеської області. Всі учасники отримали справжне задоволення та пам'ятні подарунки.

За підсумками року, кращим спортсменом Одеськії області став Андрій Олійник. 

Далі буде…

 

Одеська федерація ушу постійно бере участь в офіційних заходах Української Національної федерації ушу, включаючи тренерські та суддівські семінари.

Крім того, Одеська федерація ушу є постійним організатором-учасником Кубків «Перемоги» з ушу та Кубків «Перемоги» з ОФП, Чемпіонату м. Одеси, Кубка ОФУ, Чемпіонату Одеської області, ставала організатором культурно-масових заходів, конференцій, спортивно-оздоровчого лагеру, новорічних свят, спортивних квестів та інших подій. Щорічно Наша команда організовує або бере участь у понад 40 заходах різного рівня.

Слідкуйте за нашими новинами у соціальних мережах.

Наш Фейсбук: https://www.facebook.com/OdessaWushuFederation

Наш Інстаграм: https://www.instagram.com/odesa_wushu_federation/