Програма тренувань - СТАРТ

Програма з ушу - "СТАРТ"

Тренувальні заняття показують, що багато дітей вже в ранньому віці мають проблеми зі здоров'ям (відхилення у розвитку опорно-рухового апарату, сколіоз, плоскостопість, порушення постави, слабкий опір до простудних, інфекційних та інших захворювань). Тому діти дошкільного віку потребують оздоровчо-профілактичної підготовки, яка має бути спрямована на корекцію та координацію всього опорно-рухового апарату, зміцнення м'язового тонусу, дихальної мускулатури, підвищення опору організму до захворювань.

Для кого підійде ушу? Для дітей віком від 3-х років.

Наша мета. Мета цієї програми з ушу – оздоровлення та зміцнення організму дитини.

Наше завдання. 

1. Виховання у дітей потреби у систематичних заняттях фізичними вправами;

2. Підводити кожну дитину до розуміння значення фізичних вправ для загартовування та оздоровлення організму;

3. Зміцнити та розвинути слабкі сторони організму дитини;

Для вирішення цих завдань необхідно:

- знайомити дітей із будовою тіла та внутрішніми органами (це допомагає відчувати, «усвідомлювати» руховий процес в цілому та окремі рухи);

-  вчити дитину спрямовувати думки і почуття на процес руху, що поступово розвиває творчу рухову діяльність не тільки у спорті, а й у житті;

-  вчити володіти своїм тілом у русі;

- систематично, з раннього віку вчити дітей самостійно та усвідомлено регулювати фізичне навантаження, чергуючи його з розслабленням та відновленням сил (також через дихальні вправи).

Методи. Структура тренувань оздоровчого ушу будується з урахуванням зацікавленості дітей цілеспрямованої рухової діяльності. Для цього використовують часту зміну рухів з різним фізичним навантаженням, різним темпом, з чергуванням рухів, що розважають, з рухами, що вимагають збалансованої фізичної та розумової напруги та інше. Все це дозволяє зберігати у дітей (навіть у трирічних) інтерес до рухової діяльності протягом 50-60 хвилин тренування.

Особливості. Усі вправи даного комплексу складено з урахуванням фіксування уваги дітей техніці виконання, а також на випрямленні, витягуванні, розтягуванні, тощо. Даний комплекс сприятиме не тільки розвитку та зміцненню опорно-рухового апарату, а й подальшій руховій діяльності. Дітей вчать прислухатися до свого дихання, визначати його тип, частоту, глибину та за цими ознаками – стан організму.

Читайте докладно про оздоровче ушу для дітей та адреси спортивних залів.

Автор програми - Заслужений тренер України, 

Президент Одеської федерації ушу Леонід БОРИСОВ