Поняття, завдання та філософія сучасного ушу

7 червня2017

Поняття, завдання та філософія сучасного ушу

Ушу – це і бойове мистецтво та спосіб самооборони, і вид спорту, а це прагнення результату, отже розвиток своїх слабких та вдосконалення сильних якостей, і оздоровча методика, і спосіб духовного та психологічного самовдосконалення людини, а головне, це спосіб зміцнення здоров'я.

Завдяки своєму розмаїттю ушу можуть займатися як хлопчики, так і дівчатка, починаючи з 4 років і без обмежень. У сучасному ушу виділяють три основні напрямки:

- Спортивне ушу – таолу;

- Контактне ушу – саньда;

- Традиційне ушу – кунг-фу.

Дітей від 4 до 6 років з ушу тільки починають знайомити через оздоровчу гімнастику, вправи на гнучкість, пластику, координацію, витривалість і, звичайно, в ігровій формі. І що найголовніше у цьому віці, загальна фізична підготовка, що закладе основу здорового тіла майбутнього спортсмена.

З 6 років йде вивчення базових елементів ушу. Перед дитиною ставлять завдання на результат, у процесі досягнення яких формується характер спортсмена: цілеспрямованість, наполегливість, працьовитість, терпіння, прийняття критики як засіб для вдосконалення.

Змагання вчать об'єктивно оцінювати результат своїх старань, радіти перемогам та спокійно ставиться до поразок; брати відповідальність за свої дії.

Якщо спортсмен, досягнувши 11 років, відчуває бажання взяти участь у спарингу, для нього є групи з ушу-саньда.

Якщо Ви вже доросла та сформована особа старше 17 років і Вам також хочеться долучитися до китайського мистецтва через ушу, для Вас є групи для дорослих. В їх основі – напрямок тайцзіцюань (Кулак Великого Приділу).

Що дає ушу:

1. Самодисципліна та впевненість у собі та своїх силах. Самодисципліна - це коли Ваша дитина подумала - і зробила, поставила мету - і йде до неї через перепони (долаючи свою лінь). Самодисципліна призводить до досягнення цілей (неважливо, маленьких чи великих), але це, своєю чергою, приносить упевненість у собі.

2. Міцне здоров'я та гарне самопочуття. У процесі тренувань задіяні всі групи м'язів, починаючи від шийного відділу і закінчуючи литковими, що призводить до оздоровлення організму та доброго самопочуття.

3. Розвиває пам'ять та просторове мислення завдяки тому, що складна послідовність рухів потребує чималої концентрації уваги.

4. Задіяння правильного дихання. Правильні рухи невіддільні від правильного дихання, глибокого та рівномірного. Ефект очевидний – здорові легені та кров, збагачена киснем.

Можна довго перераховувати переваги ушу, але головна якість, на яку в першу чергу варто звернути увагу, це низька травмонебезпека.

Філісофія ушу.

Філософія - це світогляд, ставлення до життя, і філософія ушу полягає в прийнятті себе таким, який ти є, і роботу над собою, над своїм характером, в першу чергу.

У процесі навчання ушу, як чогось нового і невідомого, кожен спортсмен стикається з труднощами, які часто супроводжуються фразами «не вмію», «не можу», «не виходить» і т.д., і саме в ці моменти виявляються слабкості характеру, такі як невпевненість, лінь, агресія, образливість тощо. І тут досвідчений тренер через призму досягнення мети, у процесі кожного тренування, дає мотивацію і допомагає поставити і досягти мети, а після відзначити успіх самого учня, що дає віру в себе та свої сили. Все це дає величезну користь, яка називається ефектом самовдосконалення.