Леонід Борисов

Леонід Вікторович Борисов

Головний тренер

Заслужений тренер України

Головний тренер збірної Одеської області

Член Тренерської ради Української федерації ушу

Cтарший тренер-викладач КДЮСШ №1, відділення ушу

 

Освіта базова

2007 рік - закінчив Одеську національну юридичну академію за спеціальністю юрист.

2014 рік - закінчив Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К. Д. Ушинського, факультет фізичного виховання. Здобув ступінь магістра.

2017 рік - закінчив Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. Ушинського за спеціальністю менеджмент, магістр управління, керівник організацій, менеджер навчальних програм. Здобув ступінь магістра.

 

Освіта з ушу

Ушу почав займатися у 7 років. Першим тренером був Володимир Вікторович Федорцов.

У віці 10-ти років після приїзду в Одесу майстра з ушу Го Сюй Мао зародилася любов до ушу.

У 2006 році в Китаї відбулося знайомство з досвідченим тренером - Мі Тінпей. Саме вона розплющила очі на те, яким має бути ушу. Там же відбувся перший досвід вивчення внутрішніх традиційних стилів ушу з відомими майстрами – Фен Чжицяном та Хей Чжан Веєм.

У березні 2008 року, протягом 2-х тижнів, проходив стажування у збірній команді Гонконгу, де вивчалися практично всі види спортивного ушу.

У червні 2008 року відбулося знайомство з тренером Фей Сяо Лі. З тренером Лі проходило навчання за методикою тренувань з маленькими дітьми, а також вивчення видів спортивного та традиційного ушу. Також, проходили місячні тренування з майстром традиційного ушу Ді Гоюном.

У березні 2009 року відбувся семінар у Гонконгу із збірною командою ушу.

У 2011 році відбулася важлива поїздка до однієї з найкращих шкіл спортивного ушу в Китаї – Шичахай, де найкращі тренери прищепили сучасні тенденції спортивного ушу.

У липні 2012 року відбулося важливе знайомство з професором Шанхайського спортивного університету Ян Чжун Піном, який багато в чому направив на правильне розуміння та розвиток спортивного та традиційного ушу, а також – на сучасні тенденції у світі ушу.

У жовтні 2013 року навчався у Пекінському спортивному університеті на кафедрі спортивного та традиційного ушу. Проходив курс спортивного ушу та курс контактного ушу-саньда.

У листопаді 2014 року проходив стажування у Пекінській школі ушу – Шичахай.

У 2016 році - учасник спортивно-тренерського семінару, які проводилися Міжнародною федерацією ушу та Китайською асоціацією ушу.

У 2018 році - учасник спортивно-тренерського семінару, які проводилися Міжнародною федерацією ушу та Китайською асоціацією ушу.

Учасник понад 40-ка міжнародних та національних суддівських, тренерських семінарів та курсів з ушу в Україні, Польщі та Китаю (з 2004 по 2023 роки).

Учасник понад 80-ти національних семінарів, вебінарів та курсів зі спортивної галузі.

 

Тренерська кар'єра

У 2002 році почав працювати інструктором в Одеській обласній федерації ушу.

З вересня 2007 по квітень 2012-го роки працював старшим тренером збірної Одеської області. Тренував протягом 6 років одних із найкращих спортсменів України – Анну Варламову, Асмік Алекян, Сергія Романюка, Дениса Рудомьоткіна, які неодноразово ставали чемпіонами України, Європи та Світу.

З 2009 року – тренер-викладач відділення Комплексної дитячо-юнацької спортивної школи №1.

З 2013 року - головний тренер Одеської федерації ушу

З 2013 по 2022 роки підготував понад 100 спортсменів високого рівня, які становилися чемпіонами та призерами України, Європи та Світу.

У 2022 році - присвоєно звання “Заслужений тренер України”