Кунг-фу - це і є ушу

6 лютого2018

Кунг-фу - це і є ушу

Останнім часом у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, робиться безліч спроб представити одну зі старих назв майстерності ушу – «кунг-фу», «кунфу» або «гунфу» окремим, самостійним видом східних єдиноборств. Абсурдними можна вважати спроби назвати кунг-фу новим бойовим мистецтвом, відмінним від ушу. Але кунг-фу - це і є ушу!

На першому засіданні нової Президії Міжнародної федерації ушу це стало важливим предметом для обговорень. Давньокитайський вислів "Те, що називається кунг-фу - і є ушу" говорить про те, що не можна розділяти ці поняття!

Відомий майстер ушу та кінозірка світового масштабу – Джет Лі – запропонував Президії Міжнародної федерації ушу використати термін «Кунг-фу» у його прямому історичному контексті. Ця пропозиція була схвалена і тепер у преамбулі Статуту МФУ значиться така: «Ушу - також називається кунг-фу…».

Крім того, було прийнято рішення про те, що тепер чемпіонат світу з традиційних видів ушу називатиметься не інакше як «Чемпіонат світу з Кунг-фу» (World Kungfu championships), а кунг-фу, поряд з таолу, саньда та тайцзицюань, відтепер. є спортивною дисципліною такого виду спорту, як ушу.

Тож, дорогі друзі, тепер і ви знаєте, що немає такого окремого виду спорту як «Кунг-фу».