УШУ – це не просто один із видів спорту, де кожен може знайти себе, де йому буде до душі завдяки різноманітності стилів та багатогранності напрямків, – це спосіб життя.
Ушу допомагає досягати різних цілей: оздоровлення організму, зміцнення слабких м'язів і зв'язок, рівної постави, досягнення спортивних вершин, знайти в собі та реалізувати приховані таланти, вчитися долати страх і невпевненість у собі та багато інших. Але будь-яка мета досяжна, якщо є дисципліна.
Як говорив Джон Максвелл: “Дисципліна - це рішення робити те, чого дуже не хочеться робити, щоб досягти того, чого дуже хочеться досягти.”
УШУ – це інструмент, спосіб і шлях реалізації себе як особистості в першу чергу. Кожен із нас складається зі своїх переваг та недоліків. Досвідчені тренери ушу допомагають виявити та підтримувати сильні сторони дитини та боротися з вадами. Все це реалізується за допомогою тренувального процесу, в який входить освоєння спортивних комплексів, психофізичного тренінгу, дихальної гімнастики, що проводяться для дітей та багато іншого.
Заняття Ушу позитивно впливають на розвиток організму дитини. Регулярні тренування сприяють збільшенню обміну речовин, зміцненню серцево-судинної, дихальної та травної систем. У процесі вивчення, освоєння та виконання елементів техніки ушу розвиваються такі якості як сила, гнучкість, швидкість, витривалість та координація рухів.
УШУ включає контактний і неконтактний напрямок. Розглядаючи дітей до 8-9 років, йтиметься лише про не контактне ушу – ушу-таолу. Його ще називають «бій із тінню». Насправді, - це бій із самим собою, зі своєю лінню. Завдання спортсмена якнайточніше і правильніше виконати набір елементів техніки ушу, згрупованих у порядку, виконуючи конкретні вимоги до кожного елементу, подолавши свій страх, демонструючи усі свої найкращі фізичні якості. До основних елементів техніки ушу відносяться: удари руками, ногами, стрибки ушу, акробатичні елементи, удари у стрибку, вміння володіти палкою, мечем, списом, а також технікою без зброї.
УШУ – це вид спорту, який не має вікових обмежень. Найоптимальніший вік, з якого можна починати знайомити дитину із цим видом мистецтва – 4-6 років. Діти мають колосальну енергію, і якщо у них є інтерес, вони зможуть ВСЕ. Інтерес у тренувальному процесі реалізується через ігри. Захоплюючись процесом виконання різних цікавих фізичних вправ у вигляді втілення у улюблених звірів чи казкових героїв, дитина непомітно собі розвиває у собі гнучкість, спритність, силу, швидкість і координацію.
Ушу для дітей – це не просто секція, де він проводить час 3 рази на тиждень по 1-1,5 години, це ще й одна команда!, дружний колектив, де професійні тренери – викладачі ставлять основною метою – розвиток насамперед кожного спортсмена як особистості.
Автор - Еліна Борисова