Армен Саакян

Армен Генріхович Саакян

Тренер з саньда

Народився 9.09.1971 року

Головний тренер відділення ушу СК “Таїрове”

Суддя з ушу-саньда

 

Освіта у спорті

У 1984 році почав займатися вільною боротьбою у спортивному товаристві "Зініт" (наступний "трудові Резерви") перший тренер Саркіс Аветян заслужений тренер СРСР з вільної боротьби.

Надалі продовжив тренуватися у відомого тренера Оганеса Торосяна майстер спорту СРСР із вільної боротьби.

У тому ж році почав займатися кунг-фу у Артема Манучаряна, який був учнем відомого майстра Сургучова, який приніс у СРСР стиль тигра, спочатку припадаючи в Москві, а потім у м. Єреван.

Після закінчення інституту перебуваючи на службі у лавах Вірменської армії викладав армійський рукопашний бій. Після повернення зі служби продовжив викладацьку діяльність передаючи учням знання кунг-фу.

У 1997 році познайомився з президентом федерації Традиційного Ушу Вірменії Чобаняном Тиграном та Грайр Карапетяном, вони й стали першими наставниками Армена Саакяна в Ушу-Саньда.

У 1998 році організував Лорійську Федерацію Ушу

У 2005 році почав судити бої з ушу саньда та професійні бої з ушу саньда та К1.

Протягом своєї професійної діяльності познайомився з У Бінь (засновник і головний тренер Пекінської команди Ушу), Каро Кебабчан засновник Асоціації Чорних Поясів Вірменії. тренер Асоціації Чорних Поясів Вірменії. Під час навчально-методичного семінару майстром Ченом було вручено Міжнародний сертифікат тренера Ушу-Саньда. 

Учасник багатьох міжнародних та національних суддівських, тренерських семінарів та курсів з ушу в Вірменії та Україні.

 

Тренерська кар'єра

З 1997 року почав тренувати групи з ушу-саньда

З 2006 по 2013 роках був тренером збірної Вірменії

З 2015 року тренер Одеської обласної федерації ушу

З 2023 року тренер Одеської федерації ушу

За період викладання учні Саакяна Армена стали неодноразовими чемпіонами Європи та володарями Кубка Світу з Ушу Саньда, а також учні Саакяна Армена були переможцями численних професійних боїв.