Корисні поради: Здорова спина у дитини

8 квітня2020

Корисні поради: Здорова спина у дитини

Сьогодні разом із президентом Одеської федерації ушу Леонідом Борисовим ми поговоримо про те, як не допустити у юних спортсменів розвитку сколіозу.

– Леоніде Вікторовичу, наскільки я знаю, до Одеської федерації ушу часто приходять батьки, які хочуть, щоб їхні малюки у майбутньому уникли проблем зі спиною…

- Абсолютно вірно! Кожна мама, кожен тато, напевно, помічав, як «криво» сидить дитина за столом. Діти сутуляться, всіляко вивертаються, і в більшості батьків виникає питання: «Що зробити, щоб моя дитина мала рівну, міцну, здорову спинку?». Адже всім відомо, що порушення функцій хребта може у майбутньому призвести до серйозних проблем зі здоров'ям загалом.

– Які поради може дати керівник Одеської федерації ушу, тренер із великим досвідом роботи?

- Ми пропонуємо оздоровчо-профілактичний комплекс вправ, який дозволить зміцнити м'язи спини дитини, що активно зростає. Достатньо приділяти заняттям всього 15 хвилин на день, і результати праці не забаряться!

Вправа 1. Зміцнюємо м'язи шиї.

У положенні стоячи, праву руку прикладаємо до голови з правого боку і починаємо на неї давити протягом 10-15 секунд, в цей час голова утримує опір, і в цей момент йде закачування м'язів шиї. Теж саме робимо і лівою рукою. Повторити 3 рази. Ця вправа сприяє надходженню кисню в голову та покращує кровообіг.

Вправа 2. Зміцнюємо м'язи спини.

Початкове положення - лежачи на животі витягуємо руки вгору, ноги рівні. На вдиху, одночасно повільно піднімаємо вгору рівні руки та ноги, стопи ніг намагаємося натягнути, це додасть навантаження на литкові та м'язи задньої частини стегна. Утримуємо це положення кілька секунд і на видиху повільно опускаємось. Чим повільніше, тим ефективніше зміцнюються м'язи спини. Цю вправу потрібно починати з 10 разів по два підходи і поступово доводити до 3 підходів по 20-30 разів.

Вправа 3. Тренуємо координацію дітей та зміцнюємо м'язи спини.

Вихідне становище – лежачи на животі, як і вправі №2. Завдання – піднімати по черзі різнойменні руки та ноги: праву руку з лівою ногою, а ліву руку – з правою ногою. На вдиху піднімаємо та утримуємо, а на видиху – плавно опускаємо.

Вправа 4. Скресне зміцнення поздовжніх м'язів спини. Витягування у рівновазі. 

Початкове положення - стоячи на колінах, спираючись на ліву рівну руку і праву ногу, яка стоїть на коліні, витягуємо праву руку вперед, а ліву ногу - назад. Намагаємось утримати рівновагу 5-10 секунд. Потім міняємо руку і ногу і виконуємо те саме. Чим більше напружити м'язи витягнутих руки та ноги, тим краще вдасться утримати рівновагу, тим більше напружаться м'язи спини, що нам і потрібно. 5-10 секунд з кожною парою рук та ніг – це один підхід. Таких підходів може бути від 5 до 10.

У кожній вправі кількість підходів, тривалість та частота виконання безпосередньо залежить від віку дитини, її спортивного досвіду та стану здоров'я на даний момент.

От і все! Раджу братися до вправ вже сьогодні! Бережіть себе та ваші спинки!